Гаївки для першокласників.

2025-04-23

Гаївки виникли в далекі, ще язичницькі часи. Яке то було щастя – перебути люту зиму, з довгими, що починалися з найпершого смеркання, ночами, зі скутим морозами та великими снігами рухом. Щастя – вирватися Із задушного запертя на весняний простір, босоніж – та й на зелену траву, у гай, де яскріють квіти. Тоді починались веселі ігри, співи.

Немало дослідників і назву “гаївка” виводять від слова “гай”. При багатьох співах-гаївках дівчата, тримаючись за руки, ходять зигзагоподібним шнуром (“кривим танцем”) – як зауважує один дослідник, “точно так, як би поміж деревину ходили”.

Гаївки переважно водять дівчата, але не тільки. У гаївках передусім воздавалася хвала весні, і водночас молодості. Наша пам’ять мусить припадати до джерел – з метою духовного самозахисту народу, з метою збереження української етнічної субстанції.

Сьогодні артисти з 5-а класу розповіли та показали на практиці як саме водили і співали гаївки у давні часи. Учням та ученицям перших класів дуже сподобалися забави і вони обіцяли танцювати і грати на перервах.

/Files/images/0_ltsey_2024-2025/vesna/гаївки 25 (8).jpg

/Files/images/0_ltsey_2024-2025/vesna/гаївки 25 (16).jpg

/Files/images/0_ltsey_2024-2025/vesna/гаївки 25 (10).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 22

Коментарi