2019-10-11
14 жовтня — День українського козацтва відзначається в Україні відповідно до Указу Президента України від 07 серпня 1999 року № 966/99. Зазначене свято встановлено, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення
Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї. Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою.
Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/6411-cossaks.html
Напередодні свята Дня захисника України для маленьких козаків і козачок 3-а і 3- б класів провели « Козацькі забави» у спортивному залі спорткомплексу 10 жовтня.
Познайомили дітей з історією козацтва. Діти прийняли участь у цікавих , веселих конкурсах: « носили мішки з сіллю» на швидкість ; збирали картоплю для козацької страви; під веселу музику «Гопака» перетанцьовували
один одного; дівчата малювали вітальний плакат хлопцям « Козак- захисник».
Сьогодні 11 жовтня був насичений день. Відбулися змагання: в 1-А, 1-Б, 1-В класах – «Веселі козачата». Також серед учнів 6-х класів провели шкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Соколята». Боротьба була дуже запекла та всі лишилися у гарному настрої, веселі та готові до нових змагань.
Ми козаки
Ми козаки і наша ціль – єднання,
Державою й законами визнання.
Ми мріємо, щоб над Дніпром й ланами
Зростали паростки козацької держави.
Щоб рівність і братерство панували,
Щоб гніту й беззаконня всі не знали.
Щоб відродились лицарство й звитяга,
Козацька дружба, вірність і відвага.
Щоб українці берегли це гасло,
Щоб знало етнос і історію юнацтво.
Щоб всі цінили нашу рідну мову,
Мелодію і мудрість її слова.
Щоб всі навчились берегти природу,
Наші ліси, поля, і гори, й воду.
Щоб кожен знав, що він господар краю
І сонця, і веселки й водограю.
Микола Поцелуйко
Микола Поцелуйко. Викладач Ірпінського економічного коледжу. Член Ради Українського козацтва при Голові Київської обласної адміністрації.