Лекція на тему "інтернет-безпека".

2017-02-17

Ми не можемо уявити своє життя без телефона, комп’ютера, постійного доступу до Інтернету. Але ми рідко замислюємося над тими загрозами, які містять такі «життєво необхідні» атрибути сучасності. Інтернет-залежність, постійне порушення авторських прав у мережі, кіберзлочинність були та залишаються предметом постійних обговорень, наукових досліджень, розробок нових способів боротьби з ними тощо.

/Files/images/zima_2016-17/bum/IMG_7974.jpg
Розповісти про деякі злочинні прояви інтернету прийшли до нашої школи представники таких організацій.

Обухівський районний центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. Служба у справах дітей та сім’ї Обухівської РДА в особі головного спеціаліста Охріменко Д.С. та Шликов Сергій – голова управління МГО «Бум».

Тривале перебування за комп'ютером може чинити негативний вплив як на загальний стан здоров'я і самопочуття (погіршення зору і постави, головний біль, стомлюваність), так і привести до особливих видів психологічних розладів, аж до формування залежності.

У число інтернет-загроз, які підстерігають юних користувачів, входять:

  • Доступ до небажаного вмісту (порнографія, азартні ігри, наркотики, насильство, націоналістична чи фашистська ідеологія і багато іншого)
  • Повідомлення конфіденційної інформації співрозмовникам в мережі (повне ім'я, адресу, номер інтернет-гаманця, банківської карти батьків, місця прогулянок, час повернення додому членів сім'ї тощо)
  • Контакти з незнайомими людьми за допомогою чатів, інтернет-пейджерів, електронної пошти і т.д. (Серед них можуть бути як шахраї, випитували конфіденційну інформацію, так і педофіли), призначення особистих зустрічей
  • Загроза зараження комп'ютера шкідливим ПЗ
  • Неконтрольовані покупки в інтернет-магазинах і т.д.

/Files/images/zima_2016-17/bum/IMG_7963.jpg

Сергій розповів про такі поняття як:

Кібербулінг - переслідування, залякування і знущання над дитиною за допомогою цифрових технологій, передачі повідомлень агресивного змісту, розміщення відеороликів, що містять знущання, розкриття анонімності акаунта на форумах і т.д.

Секстинг- фотографування себе в роздягненому вигляді і пересилання зображення друзям. Зазвичай, вони недооцінюють довготривалі наслідки таких вчинків, адже знімки зберігаються в мережі довгий час, а згодом їх можуть використовувати зловмисники.

Кібергрумінг - цим терміном позначають входження в довіру до дитини з метою її використання в сексуальних цілях. Як правило, зловмисники добре розбираються в психології дітей і підлітків і орієнтуються в їхніх інтересах.

Та саме головне , про що казав Сергій і неодноразово наголошував на цьому – що життя то скарб, всі ви, підлітки, вже є унікальними, вже є переможцями на цьому світі. Не треба здаватися ніколи. Не буває невирішальних проблем, все можна вирішити. Завжди є люди, які допоможуть у складній ситуації. «Тож йдіть уперед і не здавайтесь ніколи – ви все здолаєте і переможете. Щасти вам!» - побажав наостанок Сергій Шликов.

Кiлькiсть переглядiв: 171

Коментарi